Akce Doprava zdarma

Sušená šunka serrano curado Reserva 7kg

Sušená šunka serrano curado Reserva 7kg


  • Na dotaz
€119 / ks
Kategorie: Jamon Serrano
Hmotnost: 7 kg
 

Jamon Serrano je potravina získaná solením a sušením zadních nohou prasete na vzduchu.

Zatímco jamón ibérico je vyroben ze speciální rasy černých prasat iberských, jamón serrano je sušená šunka z bílého prasete. Jamon Serrano se tak řadí do stejné kategorie, v níž jsou i známé italské prosciutto crudo (např. Parmská šunka) nebo francouzský jambon de Bayonne.

 

Jamón uchovávejte v pokojové teplotě a v suchém prostředí Před nakrojením vydrží několik měsíců. Dávejte pouze pozor, aby se na povrchu nevytvořila příliš vysoká vrstva plísně. Pokud se plíseň objeví, je vhodné jí setřít utěrkou namočenou do olivového oleje. Po nakrojení je vhodné potřít řez olivovým olejem, který zabraní příliš rychlé oxidaci.

Ani po nakrojení jamónu ho není vhodné dávat do lednice. Je ovšem nutné ho uchovávat v suchu. Sníte-li ho zhruba do jednoho měsíce, vydrží vám jamón vynikající a čerstvý. Pouze při pokojové teplotě se totiž dokáže plně rozvinout intenzivní chuť, kterou v lednici pouze zbytečně utlumíte.

Jak se krájí Jamon


Přidat hodnocení
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
Z Avatar autora | 7.2.2021
Výborná šunka za super cenu. Příště musíme přikoupit nůž a stojan.Ale to je naše chyba, že nás to nenapadlo.
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.