La Montesa Tinto 2017

Červené suché víno D.O. Rioja, pěstované na sálavých svazích Alfaro, ve východní Rioji, který si díky své síle mohlo být zaměněno za  vína typu |Reserva. Je to sladké, rafinované a definované víno, s dobrým startem a skvělým finišem v ústech, schopné rychle uspět.


  • Skladem
€21,90 / ks
Kategorie: Rioja ( suché červené víno )
Hmotnost: 750 kg
 

Sklizeň se provádí ručně, s využitím hodin nízké sluneční intenzity, aby se hrozny udržely čerstvé.
Věděli jste, že ... na úpatí pohoří Yerga, které je součástí Pyrenejského systému, jsou vystaveny majestátní vinice, které produkují hrozny pro výrobu tohoto červeného vína z Rioja La Montesa. Výsledkem je sladké víno s dobrým začátkem a skvělým závěrem v ústech

Obsah alkoholu
14,0% obj.
Formát lahve
75 cl
Vypracování / vinifikace
Ruční sklizeň. Destrukce a drcení hroznů. Spontánní fermentace v sudech z nerezové oceli. Macerace přibližně 23 dní. Malolaktická fermentace v nádržích z nerezové oceli. Zrání po dobu 12 měsíců v 90% francouzském dubu, 10% sudech z amerického dubu.
Podnebí / Půda
Klima v jeho vinicích je středomořské s vlivem Atlantiku, s velkým rozdílem teplot mezi zimou a létem, což umožňuje vynikající zrání hroznů. Jíl a uhličitan vápenatý, kde se také objevují oblázky, dokonce vulkanického původu.
Délka pobytu v sudu
12 měsíců
Provozní teplota
16-17 ° C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.