Vážení zákazníci, v letních měsících některé zboží, vzhledem k jeho povaze nelze objednat. Toto zboží je označeno jako momentálně nedostupné. Znovu bude možné toto zboží objednat v září. Děkujeme za pochopení. Vaše Delikatesy

Extra panenský olivový olej

Extra panenský olivový olej je produkt široce používaný v gastronomii, hlavně pro svou jemnou chuť. Používá se však také často, protože se říká, že je velmi dobrý pro zdraví. Španělé se dožívají nejvyššího věku v Evropě a říká se, že je to mimo jiné právě proto,že olivový olej má v jejich kuchyni nezastupitelné místo. 

Po celá léta se říká, že olivový olej je schopen poskytovat zdravotní výhody, pokud je součástí zdravé výživy. 

Zájem o toto jídlo je natolik velký, že se i nadále používá pro různé záležitosti. To znamená, že kromě toho, že se používá při přípravě různých receptů, používá se také v kosmetice. Například při výrobě mýdel, stylingových krémů, zvlhčovacích šamponů a krémových koupelí.

Stále do své stravy nezařazujete extra panenský olivový olej? Řekneme vám 10 důležitých výhod, které vás povzbudí ke konzumaci extra panenského olivového oleje

Výhody extra panenského olivového oleje: 
1.

Bylo zjištěno, že extra panenský olivový olej obsahuje antioxidanty, mononenasycené tuky a kyselinu olejovou. Tři látky, které byly spojeny se snížením rizika ischemické choroby srdeční a se zlepšením kardiovaskulárního zdraví obecně.

Extra panenský olivový olej je potravina, kterou lze zahrnout do hubnutí, protože obsahuje zdravé tuky. Mělo by se však vždy konzumovat s mírou, protože jeho nadměrná konzumace může mít projímavý účinek.

Samozřejmě, pokud chceme zlepšit stravu a zhubnout zdravým způsobem, musíme jít k endokrinologovi nebo odborníkovi na výživu, aby nám řekl, co je pro náš případ nejvhodnější.

Podle studie zveřejněné v roce 2018: „strava obohacená o olivový olej dodržovaná po dobu nejméně tří měsíců může snížit tělesnou hmotnost, obvod pasu a BMI (index tělesné hmotnosti) u jedinců bez předchozí kardiovaskulární příhody“.

2. 
Olivový olej má díky svému obsahu oleocanthalu protizánětlivý účinek. Proto pomáhá snížit bolest spojenou s klouby a svaly.

V populární sféře se říká, že masáž trochou tohoto oleje může pomoci zmírnit bolest a otok lokalizované části těla. Nestačí ovšem pouze mazat,ale také konzumovat:) Komplexně tedy využívat olivový olej

3. 
Díky svému obsahu zdravých mononenasycených tuků by olivový olej a obecně středomořská strava mohla oddálit duševní zhoršení, které souvisí s duševními chorobami, jako je Alzheimerova choroba. 

4. 
Konzumace kvlaitmí olivové oleje, může dle studíí zabránit nebo snížít riziko rakoviny střev. 

Tento důležitý účinek by mohl souviset s vysokým obsahem kyseliny olejové, která je převládající mastnou kyselinou v této potravině.

5. 
Ve studii publikované vědeckým časopisem Diabetes Care bylo zjištěno, že jakákoli středomořská strava, která zahrnuje olivový olej, je schopna snížit případy cukrovky typu II až o 50%.

Je to proto, že toto jídlo obsahuje zdravé tuky, které mohou pomoci regulovat hladinu cukru v krvi a produkci inzulínu.

6. 
Olivový olej je bohatý na antioxidanty a další základní živiny, které mohou pomoci zvýšit aktivitu imunitního systému. Proto existují lidé, kteří jej konzumují pravidelně, aby si udrželi (případně zlepšili) své zdraví. 

7. 
Díky obsahu antioxidantů a zdravých tuků pomáhá pravidelná konzumace extra panenského olivového oleje zlepšit zdraví kardiovaskulárního systému a v širším smyslu pomoci regulovat diastolický a systolický krevní tlak.

8. 
Často se říká, že extra panenský olivový olej může být dobrým spojencem ve stravě zaměřené na snížení hladiny špatného cholesterolu v těle a také na regulaci celkové koncentrace cholesterolu.

Je to proto, že mononenasycené tuky, které obsahuje, zvyšují hladinu dobrého cholesterolu a mírní hladinu špatného cholesterolu.

9. 
Zdravé tuky a živiny v olivovém oleji pomáhájé ke zlepšení (a udržení) zdraví vlasů. Z tohoto důvodu byly s vyráběny různé produkty (šampony, stylingové krémy atd.). A naštěstí se ukázalo jako efektivní.

Kromě konzumace extra panenského olivového oleje v rámci zdravé výživy existují i ​​ti, kteří používají domácí masky vyrobené z tohoto jídla, aby vyživili, změkčili a oživili vlasy.

10. 

Často se říká, že jedním z nejlepších přírodních zvlhčovačů pokožky je olivový olej. Z tohoto důvodu ti, kteří si na pokožku nanášejí olivový olej, komentují, že tímto způsobem jsou schopni jej hluboce vyživovat a zjemňovat, aniž by podporovali produkci mazu a hromadění nečistot. Olej se samozřejmě nanáší po stanovenou dobu a poté se opláchne. Nenechávejte ho na kůži celý den

Pamatujte, že každý typ pokožky je jiný, a proto může být olivový olej v některých případech velmi přínosný, v jiných je nejlepší nejprve se poradit s dermatologem.

 

Vaše Delikatesy ze Španělska 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.