Vážení zákazníci, v letních měsících některé zboží, vzhledem k jeho povaze nelze objednat. Toto zboží je označeno jako momentálně nedostupné. Znovu bude možné toto zboží objednat v září. Děkujeme za pochopení. Vaše Delikatesy

Jak krájet sušenou šunku

Poradíme Vám,jak krájet sušenou šunku na stojanu: 

1. Znát různé části šunky
Prvním krokem k dokonalosti iberské šunky je znát různé oblasti, které ji tvoří. To vám pomůže rozhodnout, kde je nejlepší začít krájet šunku, aby nevyschla a zachovala si chuť po další dny. Důležité je najítoblast šunky, kde najdeme většinu masa, a také nejšťavnatější oblast. Nejšťavnatější a nejchutnější částí je špička, která je na opačné straně kopyta. Spodní strana šunky se nazývá koleno a je nejméně šťavnaté. Nakonec máme hlezno a stopku, které se nacházejí před kopytem. Tyto oblasti mají více nervů, ale mají také velmi intenzivní chuť.  Pamatujte, že můžete využít všechny části šunky a připravit různé recepty.

2. Rozhodněte se, kde začít krájet šunku
Oblast, kde začneme šunku krájet, bude záviset na tom, zda ji budeme konzumovat okamžitě nebo po několik dní. Pokud chcete spotřebovat celé stehno šunky během několika dní, je vhodné začít s řezáním naproti kopytu, protože tato oblast může rychleji vysychat. 

3. Používejte správné nože
Je velmi důležité, abyste za účelem správného řezání stehna šunku umístili a správně drželi v držáku šunky. Tímto způsobem bude řezání šunky nejen mnohem pohodlnější, ale také mnohem bezpečnější. Před zahájením krájení se ujistěte, že se šunka nepohybuje a že je umístěna ve správné výšce, aby se mohla bezpečně krájet. Dalším krokem je výběr a použití správného nože. Doporučujeme použít nůž, který je velmi ostrý, abyste se ujistili, že tenké plátky nakrájíte bez jakýchkoli potíží.

4. Buďte velmi opatrní
Je velmi důležité, abyste při krájení šunky byli velmi opatrní, abyste se vyhnuli možnému pořezání. Držte nůž velmi pevně a ujistěte se, že máte čisté ruce, aby vám nesklouzly prsty. K umístění plátků na talíř doporučujeme použít pinzetu nebo rukavice, aby se zabránilo přímému kontaktu prstů s nožem.

5. Připravte a očistěte šunku
Jakmile budete mít šunku dobře umístěnou a veškeré nádobí připravené, musíte odstranit kůru a žlutý tuk z oblasti, kde chcete začít krájet šunku. Je velmi důležité, abyste odstranili pouze žlutý tuk, protože bílý tuk dodává plátkům šunky, které později nakrájíte, hodně chuti a kvality. Pokud bude trvat několik dní, než spotřebujete celé stehno šunky, očistěte pouze část, kterou chcete krájet. Tím zabráníte vysychání ostatních oblastí a udržíte si svou chuť déle.

6. Nakrájejte velmi tenké plátky
Je důležité provádět pevné řezy, ale aniž byste nůž dostali pod maso více, než je nutné. Tímto způsobem získáte tenké a čisté plátky. Doporučujeme krájet plátky asi 4 milimetry, abyste si šunku mohli užít naplno. Je také důležité, abyste dělali rovné řezy a nůž vždy položili naplocho na stehno šunky. Při prořezávání různých oblastí najdete kosti. Doporučujeme je oddělit a šunkovým nožem pokračovat v krájení ostatních částí šunky na tenké plátky.

7. Využijte všechny části šunky
Pyrenejská šunka je vynikající jídlo, a proto vám doporučujeme, abyste všechny její části využili na maximum. V oblastech, kde je obtížnější získat tenké plátky, můžete maso nakrájet na kostky. Na druhou stranu můžete využít šunkové kosti k přípravě dobrého domácího vývaru a smažit jako krusty, abyste získali lahodné předkrm.

S těmito tipy vám bude mnohem snazší krájet sušenou iberskou šunky k dokonalosti. Pokud si to i přesto netroufáte vyzkoušet, v našem internetovém obchodě vám dáváme možnost vybrat si mezi různými plátkovanými a vakuově balenými nejen iberskými šunkami, abyste si mohli pochutnat na tomto lahodném jídle bez obav. 

Vaše Delikatesy ze Španělska

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.