Vážení zákazníci, v letních měsících některé zboží, vzhledem k jeho povaze nelze objednat. Toto zboží je označeno jako momentálně nedostupné. Znovu bude možné toto zboží objednat v září. Děkujeme za pochopení. Vaše Delikatesy

Olivový olej ze Španělska

Nejen pro využití ve studené kuchyni je ideálním produktem extra panenský olivový olej. Uplatnění najde i v kosmetice nebo pro obnovu poškozených vlasů.

Nefiltrované olivové oleje nejvyšší kvality

Především pro přípravu delikates studené kuchyně se stále více využívá extra panenský olivový olej v té nejvyšší kvalitě. Pro nejnáročnější gurmány je k dispozici nefiltrovaný olivový olej, který si zachovává silnou chuť a vůni oliv. Je ideální ingrediencí pro přípravu různých druhů salátů, marinád i studených omáček.

  • Extra panenský olivový nefiltrovaný olej může najít své uplatnění také v teplé kuchyni.
  • Záleží na odrůdě, ze které je vyroben.

Můžete ho ale také využít pro udržení vaší krásy. Používá se podobně jako pleťové mléko. Zjemní vaši pokožku a pomůže ve tvorbě nových buněk. Pokud ho použijete jako vlasový zábal, pak budou vaše vlasy lesklé a pružné.

O kvalitě rozhoduje acidivita

Nejkvalitnější panenské oleje jsou vyráběné z oliv, které rostou a zrají ve Španělsku. Ukazatelem kvality oleje je jeho acidivita (kyselost). Ta se uvádí v procentech a je to vyjádření maximálního podílu volných mastných kyselin obsažených v olivovém oleji.

  • Extra panenský olivový olej nejvyšší kvality musí mít kyselost v hodnotách od 0,8 do 0,3 %.
  • Výjimečně i 0,2 – 0,1 %.
  • Obecně platí, že čím nižší hodnota, tím vyšší kvalita.

Hodnoty acidivity se odvíjejí od kvality plodů a také bezchybné technologii zpracování. Jestliže jsou olivy při sklizni porušeny, dochází v nich k chemické reakci, které má za následek vznik volných mastných kyselin. Tento proces také probíhá při přezrávání oliv nebo jejich dlouhodobém skladování.

  • Podle hodnoty acidivity tedy snadno poznáte, jestli je vámi vybraný olej skutečně kvalitní.
  • Pokud jsou hodnoty vyšší, nežli je žádoucí, pak je docela možné, že byl olej vyroben z nahnilých nebo jinak porušených oliv.

Vsaďte tedy na kvalitu a vybírejte delikatesy ze Španělska, které splní veškerá vaše očekávání. Čerstvé nefiltrované extra panenské oleje jsou stáčené prakticky každý měsíc. Tím pádem máte jistotu vždy čerstvého a kvalitního výrobku.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.