Vážení zákazníci, v letních měsících některé zboží, vzhledem k jeho povaze nelze objednat. Toto zboží je označeno jako momentálně nedostupné. Znovu bude možné toto zboží objednat v září. Děkujeme za pochopení. Vaše Delikatesy

Paella recept

Předně je potřeba zdůraznit, že Paella se připravuje ve Španělsku na mnoho způsobů. Každá provincie se pyšní tou svou Paellou, která je samozřejmě nejlepší. Totéž platí také pro přípravu Paelly doma. 

Sepsali jsme pro Vás připravu Paelly v našem stylu, takhle ji vaříme u nás doma v Cala del Moral ( Malaga ). Inspirací pro přípravu jsou nám naší Španělští přátelé z řad majitelů restaurací. Tak snad Vám bude chutnat. Ještě připomenu, že mořské plody můžete samozřejmě nahradit například kuřecím, hovězím, telecím nebo vepřovým masem. 

Paellu doporučujeme připravovat na speciální pánvi, která je vhodná také pro přípravu na grillu. 

Suroviny: 

1x větši bílá cibule

4 stroužky česneku

2 rajčata ( nejlépe měkká ) 

malá plechovka hrášku

mixovaná rajčata dle chuti

Vývar na Paellu ( dle typu masa ) 

Kvalitní olivový olej

Koření na Paellu nejlépe se šafránem

slávky jedlé ( škeble ) nebo jiné maso

sépie nebo kalamáry 

krevety ( nejlépe neloupané ) 

sladká paprika ( uzená dodá šmrnc,ale nepřehánět to s ní ) 

sůl

barvivo na Paelu ( nemá chuť,ale dodá skvělou barvu ) 

speciální rýže na Paellu

 

Do pánve na paellu ( nebo do vyšší pánve ) si nakrájíme na jemno cibuli, česnek, rajčata a hrášek ( můžete použít napůl s mixovanými rajčaty) a papriku, vše připravujeme na olivovém oleji,ale nepřeplaujeme. Jakmile vše změkne, přidáme vývar na Paellu. Pomalu dusíme. Mezitím si dáme vařit slávky, které očistíme po povrchu tak, že rukou odstraníme přirostlé řasy a nečistoty a snažíme se vytáhnout ty řasy, které jsou přivřené dovnitř. Propláchneme vodou a dáme vařit do vody tak dlouho, dokud se slávky všechny neotevřou. Scedíme, vytáhneme je a rozpůlíme. Půlky, na kterých není žádné maso vyhodíme, nikdy nekonzumujeme. 
 
 
Dále dáme vařit do druhého hrnce na proužky sépii, a langusty probereme a prochláchneme ve vodě. Jak je pánev podušená, přidáme sépii, sladkou papriku, sůl, koření na paellu a dál mícháme. Jak nám trochu změkne sépie, odstavíme pánev, přidáme 1 - 2 hrnky(1/4l) rýže a 2 - 4 hrnky vody (vody jednou tolik co rýže, může být troška víc).
Pánev necháme vařit na mírném ohni a občas velmi lehce promícháme. Rýže by na konci neměla být al dente,ale trochu více "udělaná" Speciální rýže na Paellu má váce škrobu a tak se nám bude parádně lepit na ostatní ingredience
 
Vaříme a promícháváme 15 - 20 minut, pět minut před koncem přidáme uvařené slávky, malé slávky a langusty. Lehce mícháme a dovaříme, ochutnáme rýži, zda je dostatečně měkká, vypneme, a zakryjeme alobalem. Necháme tak 10 min odpočinout a dojít. 
 
Pokud zvolíte přípravu s jiným driuhem masa, není problém. Stačí jen na začátku maso zaměnit. 
 
Dobrou chuť
Radek 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.