Vážení zákazníci, v letních měsících některé zboží, vzhledem k jeho povaze nelze objednat. Toto zboží je označeno jako momentálně nedostupné. Znovu bude možné toto zboží objednat v září. Děkujeme za pochopení. Vaše Delikatesy

Novinky

V této sekci vás pravidelně seznámíme s novinka na našem eshopu. Nové produkty, akce a doporučení. 

Jaký je rozdíl mezi nefiltrovaným a filtrovaným olivovým olejem?

Často se setkáváme s dotazem, jaký je rozdíl mezi nefiltrovaným a olivovým olejem. Která je vlastně lepší a tělu prospěšnější?  

Co si vybrat? Je lepší olej v podobě, jak ho stvořila příroda? Nebo je lepší olej, který prošel po vylisování následnou filtrací? Babo raď. Pokusím se dnes popsat jak funguje filtrační proces a jak a zda ovlivňuje vlastnosti toho nejkvalitnějšího olivového oleje. EXTRA PANENSKÉHO.

 

Olivová šťáva (olej) stejně jako je tomu například při vylisování šťávy z pomerančů obsahuje "nečistoty", což jsou v podstatě částečky vody, kůže z olivy, velmi jemně rozemletá kost z oliv a tkz buničina oliv.

Extra panenský olivový olej se následně extrahuje z této hmoty. Olej filtrovaný nejprve přechází do horozontálnej centrifugy (něco jako odstředivka) kde se odstraňují pevné látky, které obsahuje olej po lisování (kůže, kosti atd.). Následně přejde vertikální centrifugy, kde dochází k odstranění vody a dojde k oddělení oleje od vody.

Navzdory této filtraci, stále zůstanou malé částečky nečistot v oleji (všechno jsou to přirozené nečistoty pocházející pouze z oliv po slisování, nenacházejí se tam žádné nečistoty zvenčí, nebo nějaká chemie.

Takový olej se přelije do dekantajúcich nádrží, nebo do nádrží, ve kterých se olej skladuje. Zde přirozeným způsobem dojde vlivem času dochází k přirozené dekantací, což je vlastně v tomto případě oddělení od oleje i těch nejmenších nečistot v oleji a to z důvodu rozdílné hustoty nečistot a oleje. Tyto přírodní nečistoty časem "sednou" na dno nádrže.

Někteří výrobci, hlavně domácí pěstitelé takový čerstvě vylisovaný olej ani nenechají odležet a už ho plní do lahví ke spotřebitelům., Aby byl olej maximálně čerstvý. Proto takový olej nevyrábějí velké společnosti, které chrlí olivový olej jako Coca Colu :)

Nefiltrovaný Extra panenský olivový olej, jak už z názvu vyplývá neprojde výše zmíněnou filtrací a tak v něm zůstávají tyto malíčku částice olivy. Proto je i barva tohoto oleje trochu odlišná od filtrovaného oleje, olej je hustší má zakalený vzhled.

Rozdíl mezi filtrovaným a nefiltrovaným olejem není v chuti velký. Právě ten nefiltrovaný bývá více pikantní, s výraznější olivovou chutí. Stejně není velký rozdíl v zdraví prospěšných látkách.

Naši nabídku nefiltrovaných olivových olejů najdete zde

 

Čerstvý nefiltrovaný olivový olej

Vážení zákazníci, 

novinkou v naší nabídce je Extra panenský nefiltrovaný olivový olej, který pro Vás stáčíme 2x měsíčně a to v omezeném množství. 

Jedná se o skvělou odrůdu Picual a Hojiblanca. Olej má vyjímečnou chuť ve které dominuje vůně oliv a ovoce. Celý proces od sklízení až po stáčení je pečlivě kontrolován a samozřejmě se jedná se o mechanické lisování. Olej tak spňuje kvalitu extra virgen. Je také oceněn certifikátem kvality Sabor Malaga. 

Jsme rádi, že v roce 2021 Vám můžeme tento exkluzivní olivový olej nabídnout. Jsme téměř jediní na trhu kdo Vám skutečně nabízí čerstvý olivový olej. V jeden den se olivy lisují a stáčí do plastových lahví. Druhý den olej odesíláme našich zákazníkum po celé Evropě. 

 

Náš olej je ze dvou druhů oliv: 

Picual: 

Picual je hlavní odrůda pěstovaná ve Španělsku, která se rozkládá na ploše více než 900 000 hektarů, zejména v provinciích Jaén, Granada, Córdoba, Sevilla a Malaga. Olivové oleje odrůdy picual se liší podle doby sklizně. Oleje pro ranou sklizeň jsou zelené. Pikuální oleje jsou intenzivní hořké a cítit po ovoci. 

 

Hojiblanca: 

Olivový olej Hojiblanca získává svůj název podle bílé barvy spodní strany olivového listu. Tento extra panenský olivový olej pochází hlavně z Córdoby, Malagy, Sevilly nebo Granady. Představuje širokou škálu chutí, vyniká sladká a ovocná, kořeněná v hrdle a s mandlovou dochutí.
V kuchyni je to velmi univerzální odrůda, a to natolik, že je nejprodávanějším jednodruhovým olivovým olejem ve Španělsku. Ideální pro horké krémy nebo polévky, na výrobu těstovin, koláčů i pro marinování ryb, protože díky svým zeleným aroma a čerstvě pokosené trávě olej hojiblanca impregnuje veškerou vůni ryb.

Olivový olej můžete objednat zde

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.