Jose Pariente Blanco 2019

  • 1 z 2

Čistá, aromatická a kulatá chuť Sauvignon Blanc, odrůdy francouzského původu, v D.O.  S touto odrůdou přináší José Pariente do svého chápání bílého vína vyrobeného v oblasti s kontinentálním podnebím a špatnou půdou nuance vytrvalosti a minerality. Je to bílé víno s vysokou intenzitou chuti.


  • Skladem
€18,90 / ks
Kategorie: Rueda
Hmotnost: 0.75 kg
 

Obsah alkoholu13,0% obj.
Těkavá kyselost
0,24 g / l
Formát lahve
75 cl
Vypracování / vinifikace
Hrozny používané k výrobě José Pariente Sauvignon Blanc pocházejí z některé z nejstarších vinic v oblasti, vysázených před více než 30 lety. Po odstranění  zůstaly hrozny macerovány přibližně 10 hodin při nízkých teplotách. Poté bylo provedeno pneumatické lisování. Aby se zachovaly primární vůně, byla alkoholová fermentace také provedena při nízké teplotě. 
Podnebí / Půda
Půda vinice, která se vyznačuje oblázkovou plošinou, je chudá na organické látky a má na nejvyšších úrovních vápencové výchozy. Klima oblasti, kontinentální s vlivem Atlantiku, nutí révu hledat vodní zdroje v hlubinách podloží.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.