Tombu Rosado 2019

  • 1 z 2

Růžové víno vyrobené výhradně z hroznů Prieto Picudo vinařství Dominio Dostares pod D.O. V.T. Kastilie a Leon. Tombú je svěží a aromatické růžové víno, které prochází sudem, což je u těchto vín něco neobvyklého, a výsledkem je velmi speciální víno. Vinařství se zaměřuje na produkci nativní odrůdy Prieto Picudo, která umožňuje produkci jedinečných červených a vysoce aromatických vín s vůní růží


  • Skladem
€17,90 / ks
Kategorie: Růžová vína
Hmotnost: 0.75 kg
 

Obsah alkoholu
14,0% obj.
Formát lahve
75 cl
Vypracování / vinifikace
Sklizeň se provádí ručně a hrozny se fermentují  po dobu 25 dnů při 16 ° C v nerezových tancích. Lisuje se bez macerace a jeho jablečno-mléčná fermentace se provádí pomocí přírodních bakterií.
Podnebí / Půda
Hrozny se pěstují ve spodní zóně provincie León poblíž Valladolidu a Zamory. Půdy jsou složeny ze směsi jílů a vápence s říčními sedimenty, což umožňuje, aby vína v této oblasti byla elegantní a strukturovaná a měla také dobrý obsah alkoholu a nízkou kyselost. Kromě toho kontinentální klima této oblasti pomáhá téměř dokonalému zrání hroznů.
Teplota podávání

8-10 ° C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.